8 powodów, dla których warto mieć przy sobie chusteczki nawilżone podczas wiosennych wycieczek

Ciepła aura na zewnątrz sprzyja dłuższym spacerom, dalszym wycieczką rowerowym i samochodowym. Podczas takich wypraw bardzo często zdarzają się rozmaite sytuacje awaryjne, podczas których nawilżone chusteczki będą niezastąpione. Oto kilka z nich.

1. Pielęgnacja dziecka

Pierwszym skojarzeniem związanym z mokrymi chusteczkami nawilżającymi jest pielęgnacja dziecka. Podczas spaceru z dzieckiem pewnością takie chusteczki okażą się niezastąpione. Będą mogły posłużyć do wytarcia rączek po zabawie w piaskownicy lub dziecięcej buzi po zjedzeniu słodkiego loda, pączka czy czekolady.

2. Oczyszczenie zabrudzonych butów

Wiosenne spacery po deszczu mogą skończyć się brudnymi, zabłoconymi butami. Wy czyszczenie ich przy pomocy chusteczek nawilżonych zajmie kilka minut.

3. Oczyszczenie  ławki w parku

Wiosenny spacer po parku może zmęczyć. Po pewnym czasie warto złapać oddech na parkowej ławeczce. Jednak często czystość tych ławek pozostawia wiele do życzenia. Niezastąpione mogą okazać się w tym momencie nawilżone chusteczki.

4. Czyszczenie samochodowego kokpitu

Podczas podróży, zwłaszcza tej trwającej kilka godzin zdarza się coś zjeść albo wypić w aucie. Od jedzenia posiłku w samochodzie do resztek jedzenia i picia w aucie już krótka droga. Mokre chusteczki pod ręką pozwolą od razu sprzątnąć zabrudzenia z kokpitu, a nawet tapicerki nie powodując trwałych plam.

5. Plamy na ubraniu

Spożywanie posiłku w podróży często jest przyczyną powstania plam na odzieży. Na ogół nie mamy możliwości ich zaprać od razu. Zbawienne mogą być w tym momencie nawilżone chusteczki, którymi można potrzeć plamę, zanim zaschnie.

6. Zmywanie makijażu

Nawilżone chusteczki to również dobry sposób na zmycie makijażu. W ich składzie zawarte są delikatne, hipoalergiczne substancje pielęgnujące odpowiednie dla delikatnej dziecięce skóry,  dlatego z powodzenie będą odpowiednie dla skóry twarzy.

7. Oczyszczenie rąk

W trakcie długiej podróży autem mogą zdarzyć się różne  usterki samochodu. Grzebiąc pod maską samochodu, brudzimy sobie ręce smarem czy olejem. Nawilżone chusteczki usuną również takie zabrudzenia.

8. Czyszczenie roweru

Podczas wycieczek rowerowych za miastem często zdarza się, że rower jest zabłocony. Dzięki chusteczkom można go oczyścić w prosty sposób, zanim błoto zaschnie, a błoto na rowerze zabrudzi naszej odzieży.

Mokre chusteczki nawilżone to produkt niewielkich rozmiarów, który warto mieć zawsze przy sobie.  Ma wiele zastosowań i na pewno nie raz uratuje wiele sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *