Ciekawe zabytki w Bułgarii

Bułgaria jest jednym z największych krajów na Bałkanach, położonym wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego i jest ukrytą perłą Europy. Wierzcie lub nie, w tej perle Europy Wschodniej jest nieskończona ilość starożytnych miejsc do odkrycia, fascynująca kultura i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Od pięknych miast i kurortów, po urzekające pasma górskie, zamki i riwierę, w Bułgarii nie brakuje miejsc do odwiedzenia. Poznajmy zatem atrakcje i zabytki Bułgarii
Nesebyr
To urocze miejsce na lato, znane ze starożytnych ruin i przepięknych plaż, położone jest na skalistym półwyspie nad Morzem Czarnym. Z ruinami mającymi 3000 lat i pamiętającymi czasy 4 imperiów, całe centrum miasta zostało umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na jego wyjątkową wartość historyczną… łatwo zrozumieć, dlaczego jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bułgarii.

W Nesebyrze jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Jest tam mnóstwo ruin, jednym z najciekawszych miejsc są starożytne bazyliki. Sprawdź te miejsca na północnym brzegu wyspy:
Kościół św. Zofii, znany jako stary kościół metropolitalny
Kościół Najświętszej Marii Panny Eleusa
Kościół św
Św. Zofia i Kościół Dziewicy Eleuzy sięgają wczesnego okresu bizantyjskiego w V i VI wieku.
Kavarna
Kavarna to nadmorskie miasto nad Morzem Czarnym i nadmorski kurort w północno-wschodniej Bułgarii. To portowe miasto jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bułgarii ze względu na swoją bogatą historię. Został zbudowany na miejscu starożytnego miasta Byzone. Region wokół Kawarny słynie z wyjątkowej przyrody, zabytków i atrakcyjnego miejsca dla miłośników golfa.

Rezerwat przyrody Kaliakra, 13 km na południowy wschód od Kavarny, obejmuje prawie cały przylądek Kaliakra. Ten piękny przylądek, z imponującymi białymi klifami, szczyci się licznymi jaskiniami

To oczywiście tylko niektóre miejsca, które powinno się zobaczyć będąc w Bułgarii. Położenie kraju i jego bogata historia jest odzwierciedlona w murach miast. Każdy turysta i podróżnik znajdzie w Bułgarii coś wartego zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *