Czy na Mauritiusie można tanio wypocząć?

Mauritius to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim na wschód od Afryki. Przyciąga turystów za sprawą pięknych plaż i krystalicznie czystych wód, w których roi się od kolorowych rybek. Jeśli marzy Ci się wypoczynek na Mauritiusie, sprawdź, czy można tam lecieć w rozsądnej cenie i kiedy warto zarezerwować wakacje na wyspach.

1. Kiedy warto wypoczywać na półkuli południowej?

2. Mauritius cena – egzotyczne wczasy w rozsądnej cenie

Wyspy Agalega, archipelag Cargados Carajos i pozostałe części archipelagu tworzą rajskie państwo, znane jako Mauritius. To właśnie nim zachwycał się przed laty Mark Twain, który twierdził, że niebo stworzono na wzór Mauritius. Obecnie liczni turyści potwierdzają, że Twain miał rację w swoich rozważaniach i chętnie spędzają wakacje na Mauritiusie. Mauritius kusi w szczególności fanów sportów wodnych i osób poszukujących słońca w czasie zimy. Sprawdź, czy na wyspy na Oceanie Indyjskim można lecieć w rozsądnej cenie.

Kiedy warto wypoczywać na półkuli południowej?

Jeśli chodzi o Mauritius, wakacje warto zaplanować w okresie, gdy na półkuli północnej jest zima. W tym czasie w Europie brakuje słońca, dlatego wiele osób szuka sposobu, by uciec od chłodu i krótkich dni. Na Mauritiusie to możliwe, gdyż przez cały rok panuje tam przyjemna temperatura, a stopień nasłonecznienia jest wysoki. Plaże piaszczyste zachęcają do całodniowego wypoczynku i korzystania z kąpieli w oceanie. Zatem kiedy najlepiej odwiedzić Mauritius? Ceny wycieczek na wyspy są dość wysokie ze względu na sporą odległość do pokonania samolotem, jednak koszty spadają nieco w okresie, gdy rośnie dostępność ciepłych kierunków w pobliżu Europy. Dzięki temu wiosną lub jesienią na Mauritius można lecieć taniej niż w środku zimy.

Mauritius cena – egzotyczne wczasy w rozsądnej cenie

W miejscach takich jak Mauritius cena nie jest najważniejsza, gdyż do wylotu do wyspiarskiego kraju zachęcają inne kwasie. Przede wszystkim Mauritius słynie z bajecznie pięknych plaż o białym piasku, które okala ocean o lazurowych wodach. Plaże, takie jak Trou aux Biches, Belle Mare i Le Morne, przyciągają turystów z całego świata. Wody wokół nich są doskonałe do uprawiania sportów wodnych, takich jak: nurkowanie, snorkeling, kitesurfing, dlatego osoby lubiące sporty wodne mogą tam korzystać z nich każdego dnia. Na uwagę zasługuje zwłaszcza możliwość nurkowania i nurkowania, gdyż ocean roi się od pięknych kolorowych rybek i innych zwierząt morskich.

Co więcej, na Mauritiusie mieszają się różne kultury. Kraj umożliwia poznanie fascynującej mieszanki kultur i tradycji z Indii, Chin, Francji i Afryki z odrobiną kultury kreolskiej. Na wyspach znajdują się też stare plantacje trzciny cukrowej, które przypominają o dziedzictwie i historii wysp na Oceanie Indyjskim. Turyści mogą spróbować dań curry, vindaye lub samoussa, a także porozmawiać z wyjątkowo gościnnymi i przyjaznymi lokalnymi społecznościami. Mieszkańcy wyspy są serdeczni i przyjaźni wobec turystów, często polecają lokalne dania i dzielą się tym, co mają, choć żyją skromniej niż większość Europejczyków

Na Mauritiusie znajduje się wiele kurortów turystycznych, w których można uprawiać sporty wodne, leniuchować na plaży, czy też spędzać czas nad hotelowym basenem. Dzięki temu turyści mogą wypocząć tak, jak mają na to ochotę i spędzić udane wakacje z dala od Europy. Jednocześnie nie muszą martwić się, że wydadzą na nie zbyt dużo, gdyż na Mauritius można lecieć w rozsądnej cenie, zwłaszcza gdy kupi się lot i zarezerwuje się hotel na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *