Gdzie wybrać się na tanie wakacje?

Wakacje to wspaniała rzecz, możemy wyjechać i odpocząć od pracy czy szkoły, jednak gdzie wyjechać by było ładnie, tanio i daleko od Polski, jest to w ogóle możliwe?
Oczywiście, że jest a świetnym do tego miejscem jest Tajlandia.
Omówimy dziś po krótce najważniejsze koszty wyjazdu do Tajlandii, musimy pamiętać, że jeśli chcemy wyjechać na wakacje do Tajlandii musimy pamiętać o pierwszej rzeczy a mianowicie o tym aby się zaszczepić.
Szczepionka WZW A oraz tężec to koszt około 250zł, warto się zaszczepić, co prawda jest to obowiązkowe, jednak po co się narażać kiedy mamy wypocząć, ponadto zdrowie mamy jedno i musimy je szanować oraz o nie dbać.

A więc gdy już się zaszczepimy, zostaje nam tylko spakować się i można lecieć, a więc koszty lotu z Polski do Tajlandii różnią się od tego czy lecimy przez Norwegię czy przez Emiraty. W przypadku pierwszej opcji – Norwegia będziemy lecieć około 24 -26 godzin w dodatku będziemy mieli kilka przesiadek, jednak bilet w tym przypadku jest tańszy. Gdy jednak wybierzemy się lotem przez Emiraty będziemy lecieć około 13 godzin i będziemy mieli właśnie przesiadkę jedną w Emiratach, bilet kosztuje 2300zł. Należy pamiętać, że nie opłaca się rezerwować biletów w jedną stronę, bardziej opłacalne jest zakup biletów w obie strony.

Gdy przylecimy to czekają nas noclegi w Tajlandii i tutaj warto zarezerwować poprzez stronę Airbnb dlaczego?
W przypadku kiedy będziemy powyżej 28 dni są duże zniżki cenowe, jednak koszty apartamentu zależą od standardu jaki chcemy, jednak ceny wahają się od 2 do nawet 7 tysięcy co właśnie zależy od standardu oraz w jakim okresie przylecimy.

Jeśli chodzi o sam transport w Tajlandii to można wybrać taksówkę, jednak lepiej wynająć na cały dzień skuter kosz to 22-30zł jednak warto się targować, ponieważ jesteśmy w stanie zbić cenę do 12-15zł

Oraz ostatnią kwestią jest ubezpieczenie, koszt takowego ubezpieczenia w WARTA TRAVEL to około 210zł na miesiąc, warto podkreślić, że w Polsce nie opłaca się wymieniać dużej kwoty ponieważ jest dość nie korzystny kurs, lepiej rozmienić w Tajlandii, ale w Polsce maksymalnie do 1 tysiąca złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *