Jak wybrać nosidełko turystyczne dla dziecka?

Podróżowanie z dzieckiem to idealny sposób na zacieśnianie więzi z nim. Fakt pojawienia się dziecka na świecie wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze swojej pasji. Dziecko wcale nie musi być przeszkodą w rodzinnym chodzeniu po górach. Nosidełko turystyczne jakie wybrać to pytanie. na które powinni odpowiedzieć sobie aktywni rodzice. Dzięki niemu nie trzeba będzie rezygnować z pieszych i długich wędrówek.

Wybór odpowiedniego nosidełka turystycznego pozwala rodzicom i dzieciom cieszyć się wspólnymi wycieczkami i wspólnym podróżowaniem. Nosidełko turystyczne zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo podczas pieszych wycieczek.

Jakie nosidełko turystyczne wybrać dla dziecka?

Zanim dziecko rozpocznie przygodę z nosidłem, powinno pewnie siedzieć. Rodzice muszą pamiętać, by robić kilkuminutowe przerwy, aby dziecko mogło odpocząć po siedzeniu w nosidle. Większość nosidełek jest do 20 kg. Trudno więc przewidzieć granice „wiekowe”, ze względu na różnice w rozwoju fizycznym pomiędzy dziećmi.

Nosidełko turystyczne musi być bezpieczne i dopasowane do dziecka. Zanim wyruszymy z dzieckiem w góry, warto przymierzyć dziecko do nosidła. Dziecko przypina się specjalnymi pasami bezpieczeństwa, dzięki czemu nasz maluch jest bezpieczny i nie wypadnie podczas noszenia.

Klasyczne nosidła turystyczne wyglądem przypominają profesjonalny plecak turystyczny. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na system nośny. Pas biodrowy powinien być szeroki, szelki „mięsiste” i dobrze rozkładające ciężar. Noszenie dziesięciokilowego obciążenia nie jest problemem, ale dziecko nie przylega ściśle do pleców i często się rusza na boki, co może powodować dyskomfort u noszącego.

Ważna jest także kwestia wygody dziecka. Siedzisko powinno być regulowane w płaszczyźnie góra i dół. Dziecko powinno siedzieć wystarczająco wysoko, by mieć widok ponad ramię rodzica. Szelki podtrzymujące malucha, powinny być wykonane z miękkie materiału, który nie będzie obcierał dziecka. Przydatnym dodatkiem w przypadku nosidła jest na przykład wbudowany stojak, w którym stawiamy koszyk. Warto również zaopatrzyć się w osłonę przeciwdeszczową oraz przeciwsłoneczną. To z pewnością zwiększy komfort podróży.

Wybierając nosidełko turystyczne dla dziecka musimy pamiętać, by było ono dopasowane zarówno do rodzica, jak i do dziecka. Nosidło sprawdzi się nie tylko na górskich szlakach, ale również podczas wędrówek po plaży czy w innym terenie, w którym nie będziemy mogli poruszać się wózkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *