Niewielkie, a jakże zachwycające San Marino! Co, warto zwiedzić?

Mała i najstarsza republika San Marino, zdecydowanie poleca się turystom. To niewielkie, a jakże urzekające państewko, w którym można zachwycić się pięknymi krajobrazami, pospacerować skalnymi uliczkami i posmakować doskonałej kuchni. Jest enklawą Włoch, czyli krajem otoczonym całkowicie przez jeden kraj. Wycieczkę do San Marino warto zaplanować, chociażby przy okazji podróży do słonecznej Italii. Już jeden weekend wystarczy, by poznać jego największe atrakcje. Można tu liczyć na przyjazną atmosferę i dużą gościnność od strony mieszkańców. Zatem wybierając się do San Marino co warto zobaczyć? O tuż spotkamy tu liczne zabytki, muzea, a przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki! O to najważniejsze miejsca, których nie można ominąć!

Monte Titano, czyli najwyższe wzniesienie w kraju!

Numerem jeden, czyli miejscem obowiązkowym dla każdego turysty jest wzniesienie, na którym znajduje się zamek wybudowany przez świętego Marinusa. To średniowieczny zamek z trzema wieżami: Guaita, Cesta i Montale. Na szczyt wzniesienie prowadzi urocza skalna droga, której pokonanie wieńczy spektakularny widok!

Pubblico (Pałac Rządowy), czyli główny symbol niewielkiej republiki!

W tym miejscu zwiedzić można neogotycki ratusz miejski będący po dziś dzień siedzibą parlamentu i rządu San Marino. Wybudowany został w XIX wieku i jest zdobiony herbami dziewięciu zamków wchodzących w skład republiki. Przed pałacem rozciąga się Plac Wolności, na którym odbywają się uroczyste zmiany wart.

Basilica di San Marino (Bazylika św. Maryna) najważniejszy Kościół w San Marino!

Wspaniała budowla. Ta neoklasycystyczna świątynia została wybudowana w I połowie XIX wieku. Zachwyca od zewnątrz, ale warto zwiedzić również jej wnętrze. Spoczywają tu między innymi relikwie św. Maryna. Do bazyliki przylega zabytkowa dzwonnica.

Punkt widokowy Il Cantone!

To bardzo charakterystycznego plac, będący jednym z punktów obserwacyjnych w San Marino. Rozpościera się z niego naprawdę zachwycający krajobraz na panoramę włoskiego regionu Emilia-Romania. Na tym uroczmy, minimalistycznym placyku znajduje się pomnik Bartolomeo Borghesiego – włoskiego historyka i numizmatyka. To świetne miejsce na chwilę odpoczynku wśród zachwycających widoków.

Choć San Marino, stanowi bardzo niewielki kraj, można bardzo atrakcyjnie spędzić w nim czas. To idealne miejsce na spacery wśród ciekawych zabytków i pięknych krajobrazów. Charakteryzuje się też doskonałą kuchnią, przede wszystkim obfitującą w owoce morza z pobliskiego Adriatyku. Można jej posmakować w licznych, urokliwych restauracjach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *