Południowa Anglia – 3 miasta, które warto odwiedzić

Południowa Anglia jest miejscem, które chętnie jest wybierane przez turystów. Sama stolica kraju – Londyn – znajduje się w południowej części kraju, dzięki czemu popularne są krótkie wycieczki na angielskie wybrzeża, a także do okolicznych miast i miasteczek. Na obszarze Anglii i Kornwalii znajdują się słynne kurorty wypoczynkowe, wspaniałe parki narodowe oraz liczne atrakcje historyczne. Oto 3 miasta w południowej części Wielkiej Brytanii, które z pewnością warto odwiedzić – ciekawe informacje o tych miejscach!

1. Hastings

Hastings to słynny kurort wypoczynkowy, który cieszy się dużą popularnością wśród Brytyjczyków. Znajdują się tu liczne hotele, pola kempingowe i domki wypoczynkowe, doskonale rozwinięta baza gastronomiczna oraz atrakcje dla najmłodszych wczasowiczów. Plaże są piaszczyste i świetnie zagospodarowane. Podczas pobytu w mieście warto zobaczyć ruiny średniowiecznej twierdzy, Galerię Sztuki oraz tutejsze Akwarium, gdzie podziwiać można różne gatunki stworzeń morskich. Dużą atrakcją są również dobrze zachowane, podziemne tunele, które niegdyś wykorzystywane były przez przemytników.

2. Southampton

Southampton słynie ze swoich pięknych, piaszczystych plaż – tą miejscowość wybierają przede wszystkim miłośnicy plażowania i odpoczynku nad morzem. W Southampton warto zobaczyć Galerię Sztuki, zwiedzić Muzeum Lotnictwa oraz podziwiać dobrze zachowane pozostałości po średniowiecznych murach obronnych. W mieście znajduje się również duży port oraz Muzeum SeaCity czyli jedna z największych atrakcji całej miejscowości. Southampton stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania Kornwalii (południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii), licznych parków narodowych (m.in. Park Narodowy Exmoor oraz Park Narodowy Dartmoor), a w odległości zaledwie 40 kilometrów od miasta znajduje się Stonehenge – prawdopodobnie najsłynniejszy i najcenniejszy zabytek historyczny całego kraju, który powstał około 5 tysięcy lat temu.

3. Brighton

W Brighton nie brakuje pięknych plaż i atrakcji dla rodzin z dziećmi. To także idealna baza wypadowa do innych miast południowej części Anglii oraz tutejszych parków narodowych. Do najważniejszych atrakcji miasta należą Galeria Narodowa, muzeum umiejscowione w malowniczym Pawilonie Królewskim oraz Muzeum Zabawek i Makiet. Warto odwiedzić miejscowe oceanarium, w którym znajdują się ogromne akwaria, będące domem dla wielu ryb i morskich stworzeń. Dużą atrakcją Brighton jest również British Airways 360 czyli ogromny taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *