Rejsy po Bosforze

Bosfor, rejsy, informacje

Bosfor jest jednym z najpiękniejszych szlaków wodnych na świecie. Od ponad dwóch tysięcy lat łączy Europę i Azję. Bosfor to nie tylko cieśnina oddzielająca dwa kontynenty, ale także ważny szlak wodny łączący Morze Czarne z Morzem Śródziemnym.

Jeśli macie czas na jeden dzień w Stambule, koniecznie wybierzcie się na rejs po Bosforze. Widok z tego miejsca jest naprawdę magiczny i zobaczysz zarówno azjatyckie, jak i europejskie wybrzeże – dwa różne światy z dwoma różnymi klimatami.

Podróżowanie po tej historycznej drodze wodnej może być zarówno ekscytujące, jak i nerwowe. Bosfor jest bardzo ruchliwym szlakiem żeglugowym i zobaczysz wiele wielopiętrowych statków towarowych przepływających obok Twojego statku.

Bosphorus Cruise to wycieczka statkiem w Stambule, w Turcji. Oferuje ona wycieczki po cieśninie Bosfor.

Nocą Bosfor jest szczególnie piękny, gdy obserwujesz światła nadbrzeża Stambułu mijające Twój statek. Gdy dzień zamieni się w noc, będziesz miał trochę czasu na relaks przy barze i delektowanie się drinkiem z widokiem na oszałamiającą panoramę miasta.

Zostawiając za sobą Stambuł, przepłyniesz obok Wysp Książęcych.

Jest to grupa dziewięciu wysp, które nadal są prywatną własnością członków osmańskiej rodziny królewskiej, którzy pozostawili je naturze i mogą być odwiedzane o każdej porze roku. Wyspy te są wspaniałą ucieczką od zgiełku Stambułu i oferują wiele możliwości pływania i relaksu na plażach lub spacerów w bujnych lasach, które są domem dla wielu gatunków ptaków. Możesz nawet zobaczyć jelenie, które swobodnie wędrują wśród traw.

Bosfor jest jednym z najpiękniejszych naturalnych portów na świecie. Wspaniałym doświadczeniem będzie spędzenie przynajmniej jednego dnia na pokładzie luksusowego jachtu płynącego wzdłuż tego niesamowitego naturalnego piękna.

Mieszkańcy i turyści Stambułu mogą znaleźć różne środki transportu zapewniające możliwość spędzenia ekscytującego dnia na wodzie. Niektóre z tych opcji obejmują rejsy restauracyjne, wycieczki żeglarskie oraz czartery prywatnych jachtów. Tureckie miasto oferuje kilka różnych sposobów na cieszenie się życiem na wodzie z wieloma popularnymi trasami dostępnymi zarówno dla żeglarzy, jak i nie-żeglarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *