Rzym miejscem na wakacje.

Planując wakacje zawsze zastanawiamy się, gdzie pojechać. Czy zdecydować się na wypoczynek u nas w rodzimej Polsce, czy może wybrać wyjazd zagraniczny? Zależy to od wielu czynników – czasu, jakim dysponujemy oraz środki budżetowe, które chcemy przeznaczyć na ten cel. Zastanawiając się nad wyborem miejsca na odpoczynek warto wziąć pod uwagę również Rzym. Jest to miasto bardzo atrakcyjne turystycznie, chętnie odwiedzane, a przez powracających turystów wciąż odkrywane na nowo. Wszystkie bowiem drogi prowadzą do Rzymu…

WAKACJE WE WŁOSZECH.

Kiedy już zapadnie decyzja i tym razem na wyjazd wakacyjny zostaną wybrane Włochy, wtedy zaczyna się przygoda. Lista ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w Rzymie wydaje się nie mieć końca. Nie bez przyczyny miejsce to jest jednym z najliczniej odwiedzanych przez turystów miastem.
Cieszące się zainteresowaniem ze względu na starożytną architekturę jest prawdziwą gratką dla osób pragnących zobaczyć starożytne budowle.

CIEKAWE MIEJSCA.

Wypowiadając słowo “Rzym” przed oczami wyobraźni ukazuje się od razu Koloseum – niegdyś największa i najwspanialsza arena świata, nawet w obecnej formie wywołuje w turystach wiele emocji i zachwytu. Znana jest z walk gladiatorów, pokazowych polowań na zwierzęta, podziwiana jest z zewnątrz i od środka.
Jest to również ważne miejsce dla Chrześcijan, bowiem w czasach rzymskich prześladowań to właśnie tam, w Koloseum, zginęło wielu męczenników.

Kolejną budowlą kojarzącą się z tym miastem jest Panteon. Jest to bardzo dobrze zachowana świątynia, największa na świecie pod względem konstrukcji z niezbrojonego betonu. Panteon wyróżnia imponująca kopuła wraz z otworem na jej szczycie, który nazywany jest oculusem.

Kolejna pamiątka z czasów starożytnych to Forum Romanum. Stanowiło ono w dawnych czasach centrum Rzymu i było jego głównym placem. Wokół niego znajduje się cały kompleks starożytnych zabudowań, który również warto zwiedzić.

Do najważniejszych miejsc w Rzymie należy oczywiście również Watykan wraz z Bazyliką i Placem Świętego Piotra. Praktycznie każdy przyjezdny pierwsze ze swoich kroków kieruje właśnie tam. Mocno historyczne miejsce, szczególnie ważne dla Chrześcijan i nas Polaków, ze względu na postać Świętego Jana Pawła II.
Będąc w Watykanie warto zwiedzić również Muzea Watykańskie a także Kaplicę Sykstyńską.

Jednak Włochy to nie tylko starożytne ruiny. Znaleźć można tam wiele innych pięknych zabudowań, jak chociażby Plac Piazza Navona słynący ze swoich zabudowań i fontann – najsłynniejsza z nich to zjawiskowa Fontanna di Trevi. Jest to największa fontanna barokowa w mieście, dziś jeden z najsłynniejszych symboli Rzymu.

O tym, co oferuje to miasto, można pisać długo. Ale to nie tylko budynki, starożytna architektura, ciekawe miejsca. Włochy to także ludzie, kultura, słynna na cały świat włoska kuchnia. Warto chociaż raz w życiu spróbować spaghetti czy pizzy wprost u źródła, pozwala to zachować wakacyjne wspomnienia, które zapadają w pamięć na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *