Wakacje na kempingu.

Wakacje a wraz z nimi sezon urlopowy zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy mają już sprecyzowane plany na wykorzystanie wolnego czasu, inni dopiero się nad tym zastanawiają. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się kemping oraz wyprawy pod namiot.

KEMPINGI SPOSOBEM NA TANIE I RODZINNE WAKACJE.

Turystyka kempingowa z roku na rok zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim, iż na taki sposób wypoczynku decydują się w pierwszej kolejności rodziny, które chcą spędzić razem wolny czas na własnych zasadach i według własnego planu. Taka forma turystyki popularna jest zwłaszcza wśród turystów zagranicznych, które korzystają z kempingów znacznie częściej po otwarciu granic UE.

Jeśli chodzi o Polskę, to jest krajem o tak zwanym “średnim” nasyceniu kempingami, ta forma wypoczynku dopiero zyskuje na popularności.
Kempingi są miejscami, gdzie można znaleźć tani nocleg, tak więc popularne są wśród turystów o niskich i średnich dochodach. Cenę noclegu można sprawdzić na odpowiednich stronach internetowych lub bezpośrednio w dniu przyjazdu w recepcji.
Na kemping można wybrać się samochodem lub spędzić go pod namiotem, coraz częściej również spędzić w domkach.

ROZWÓJ KEMPINGU NA PRZESTRZENI LAT.

Ta forma turystyki na przestrzeni lat zmieniła swoje oblicze o 180 stopni. We wcześniejszych latach kempingi oferowały zaledwie podstawowe usługi, natomiast w obecnych czasach często ich jakość oceniana jest na poziomie dobrych hoteli, przez co pozwalają na spędzenie wakacji w niższej cenie, za to w bardzo komfortowych warunkach. Obecnie ośrodki kempingowe zapewniają nie tylko podstawową infrastrukturę, są również bogate w szereg aktywności i rozrywek.

Spędzanie wakacji pod namiotem lub na kempingu znane jest już od czasów PRL-u, kiedy to po ulicach jeździło jeszcze niewiele samochodów. Wtedy to właśnie często spędzano wakacje nad morzem, w górach czy nad zalewami. Wówczas jednak można było liczyć zaledwie na toalety i wspólne prysznice, a ośrodki wypoczynkowe zapewniały zaspokojenie jedynie podstawowych potrzeb.

Obecnie campingi wyglądają zupełnie inaczej. Zauważyć to można szczególnie w Europie Zachodniej, gdzie znaleźć można luksusowe ośrodki z polami golfowymi, basenami oraz dobrymi restauracjami. Oczywiście jakość wiąże się również z adekwatną do oferowanych warunków ceną, jednak i tak jest ona niższa w porównaniu z zakwaterowaniem w zwykłych hotelach.

NAMIOT, CAMPER CZY DOMEK?

Istnieje błędne przekonanie, iż aby spędzić wypoczynek na kempingu potrzebna jest przyczepa kempingowa lub kamper. Większość campingów oferuje również domki – na zachodzie wyparły one już niemal zwykłe namioty. Takie domki wyposażone są już zwykle w prywatną łazienkę, a także kuchnię z wyposażeniem i kilka sypialni.

Dla osób podróżujących kamperem lub z przyczepą kampingową przeznaczone są uzbrojone w prąd i wodę parcele, na których można zaparkować samochód. Należy jednak wtedy liczyć się z tym, ze całość wyposażenia i sprzętu trzeba wówczas przywieźć ze sobą, a łazienki są wspólne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *