Zabytki w stolicy Wielkiej Brytanii

Londyn, jakie zawiera swoje zabytki, nie miałbyś czasu nawet ich odwiedzić wszystkich w cały miesiąc. Dlatego, też powstała o to ta lista, która ukazuje te najbardziej popularne najczęściej odwiedzane i polecane zabytki w stolicy Wielkiej Brytanii. Londyn zabytki, które posiada, jest, ich bardzo wiele, ale omówimy dziś, te, które są warte uwagi i warto je zobaczyć na własne oczy.

Big Ben

Najbardziej to znana budowla, która została postawiona dawno temu. Mierzy, aż 97 metrów a jego waga to 13 ton. Jest to jedna z najbardziej znanych archiwalnych już budowli, które może słynąć z wielkiego zegara, który jest ich symbolem. Bardzo często wykorzystuje, się wizerunek owej wierzy, w bajkach, a nawet w filmach. Jeżeli jedziesz, już do Wielkiej Brytanii musisz, to zobaczyć.

London Eye

Inaczej zwany diabelski młyn. Jest to jeden z najnowszych zabytków, ale zdobył już tak ogromną popularność i zachwyt, że musiał zostać dodany do tej właśnie listy. Wiele mieszkańców, jak i turystów uwielbia właśnie ten młyn. Młyn jest uważany za ikonę miasta. Możesz na nim zobaczyć cały Londyn na raz. Bardzo ciekawa opcja wymyślona i postawiona. Warto się tam udać.

Buckingham pałace i zmiana strażników

Pałac Buckingham został już wybudowany w 1837 roku. Owa rezydencja służyła rodzinie królewskiej do momentu wstąpienia na tron królowej Wiktorii. Wiele osób lubi tutaj przychodzić, by zobaczyć między innymi duży pomnik. Jednak nie to jest najważniejsze w każdy poniedziałek, środę piątek i w niedzielę można, obejrzeć ów pałaca za darmo przez około 45 minut a jego otwarcie jest, już od 10;45.

Budki telefoniczne

Kolejnym zabytkowym miejscem jest wiele to budek telefonicznych na mieście w Londynie. Wiele turystów uwielbia właśnie tę atrakcję, a zarazem zabytek, który jest od zawsze kojarzony z Londynem. Wiele osób do tej pory z nich korzysta. Nawet w naszej erze telefonów komórkowych.

Podsumowanie

Jest to zaledwie parę atrakcji, które warto zwiedzić w tej pięknej stolicy Wielkiej Brytanii. Warto jednak pamiętać, że ów lista jest wyróżniona na tle najbardziej to znanych, jak i najbardziej lubianych i odwiedzanych zabytków, które mieszczą się właśnie w Wielkiej Brytanii. Dlatego, też nie warto ich wykreślać z listy. Owszem jest też wiele to innych zabytków, które mogą was uraczyć swoją otwartością i wieloma innymi atutami, lecz te są najbardziej znane i cenione wśród turystów, jak i mieszkańców Londynu. Dlatego, też warto odwiedzić ów stolicę Wielkiej Brytanii. Możesz zacząć podziwiać ich piękną kulturę i pamięć do czasów z innych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *